Rejsy statkiem

Z przykrością informujemy, iż w związku z decyzją Wigierskiego Parku Narodowego,
rejsy statkiem TRYTON zostały wstrzymane. Poinformujemy Państwa, gdy tylko sytuacja ulegnie zmianie 🙂

Proponujemy Państwu rejsy statkiem „TRYTON” po jeziorze Wigry położonym na Suwalszczyźnie, które odbywają się od końca kwietnia do października każdego roku. Będzie to kolejny sezon podczas którego sławny „TRYTON” przewozić będzie wszystkie osoby chcące podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego oraz te, dla których przepłynięcie się jedynym w Polsce, specjalnie przebudowanym i przygotowanym dla papieża Jana Pawła II statkiem pasażerskim, będzie czymś wyjątkowym.

Trasa rejsu przebiega przez Zatokę Hańczańską w której zobaczyć można Czaplę Siwą i Kormorany a przy odrobinie szczęścia Orła Bielika. Podczas rejsu zatrzymujemy się również na Plosie na głębokości 73m – najgłębszym miejscu na Wigrach. Począwszy od Jana Pawła II na pokładzie statku gościliśmy wiele wyjątkowych osób, które zachwycone były dziką przyrodą otaczającą jezioro Wigry. Podczas rejsów wieczornych możecie Państwo podziwiać specjalnie podświetlany Klasztor Kamedułów wraz z wieżą i przyległymi obiektami. Główna przystań znajduje się bezpośrednio pod Klasztorem Kamedułów w Wigrach.

Regularne rejsy odbywają się codziennie w godzinach:10.00 ; 11.30 , 13.00 , 14.30 , 16.00
Statek zabiera około 45 osób na godzinny rejs
Cena biletu: 30 zł
Cena biletu ulgowego 25 zł. (dla dzieci do lat 14)
Dzieci do lat 5 gratis!!!
Na pokładzie statku obowiązuje karta wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego do nabycia na miejscu lub innych punktach sprzedaży na terenie WPN.
Cena karty dla osoby dorosłej: 5 zł
Cena karty ulgowej: 2,50 zł

Cena wynajęcia całego statku (od godz. 16.00) 1600 zł/2 godziny.
  
Pozostałe informacje na www.wigry.info.pl lub pod nr +48 602 633 092